Przyjazne dla środowiska drinkware

Butelki wielokrotnego użytku są częścią codziennego życia i jest ku temu dobry powód - ochrona środowiska i naszego naturalnego ekosystemu. Wszystkie modele znkowanych butelek, kubków podróżnych i słomek, które widzisz na naszej stronie internetowej, są przeznaczone do wielokrotnego użytku. Zamawiając jeden z tych modeli, zwiększasz rozpoznawalność swojej firmy i pomagasz w zwalczaniu negatywnych skutków jednorazowego użycia tworzyw sztucznych, takich jak nietrwałe plastikowe butelki i wyrzucane plastikowe słomki. Oto niektóre z największych korzyści dla środowiska naturalnego płynących z produktów  wielokrotnego użycia - niektóre z nich mogą Cię zaskoczyć:

Mniej dwutlęku węgla jest uwalniane do atmosfery

Według Biofriendly Planet, produkcja jednorazowych butelek z wodą uwalnia rocznie ponad 2,5 mln ton dwutlenku węgla do naszej atmosfery. Jak wiadomo, dwutlenek węgla (CO2) jest głównym czynnikiem przyczyniającym się do globalnego ocieplenia. Zakup jednej butelki wielokrotnego użytku zamiast dziesiątek jednorazowych butelek na wodę rocznie jest znaczącym krokiem w kierunku redukcji CO2.

Flasky - Less Carbon Dioxide into the atmosphere

Zmniejszona produkcja ropy naftowej

Butelki wielokrotnego użytku przyczyniają się do zmniejszenia ilości oleju produkowanego każdego roku. Na przykład, w USA zużywa się 17 milionów baryłek ropy naftowej rocznie do produkcji 50 miliardów jednorazowych plastikowych butelek na wodę. Liczba ta jest znacznie większa, jeśli wziąć pod uwagę każdy kraj na świecie, który również produkuje butelki jednorazowego użytku.

Flasky - Reduced Oil Production

Ratuj życie morskie

Każdego roku ponad milion morskich stworzeń ginie z powodu plastikowych odpadów. Duża część tych odpadów składa się z butelek i słomek, które kończą w naszych drogach wodnych. Morski eko-system zyskałby bardzo wiele, gdyby więcej ludzi przestawiło się na butelki wielokrotnego użytku.

Flasky - Saves Marine Life

Mniej śmieci na wysypiskach

Jeśli jednorazowa butelka nie trafi do oceanu, prawdopodobnie znajdzie się na wysypisku. Szacuje się, że w samych Stanach Zjednoczonych co roku na wysypiska wyrzuca się ponad 38 miliardów jednorazowych butelek. Plastik rozkłada się przez setki lat, więc jednorazowa butelka na wodę, którą dziś kupujesz, będzie w środowisku przez kolejne pokolenia.

Flasky - Ease pressure on our landfills

Skąd pochodzi Twoja woda?

Część wody butelkowanej pochodzi z krajów, w których zaopatrzenie w wodę jest już ograniczone. Jeśli sprawdzisz etykietę na niektórych butelkach, możesz być zaskoczony, informacjami o pochodzeniu wody. Butelki z wodą wielokrotnego użytku dają Ci pewność, że wiesz, co wlewasz do tej butelki i skąd pochodzi.

Flasky - Where is your water coming from?

Szukaj ikony "BPA Free".

BPA jest skrótem od Bisphenol A Chemical, który w przypadku spożycia ma szkodliwy wpływ na organizm. Niektóre plastikowe pojemniki na żywność i inne plastikowe przedmioty będą zawierać BPA, ale większość renomowanych marek drinkware, takich jak my, będzie sprzedawać tylko produkty wolne od BPA.
Flasky - Look for the 'BPA Free' icon

Szukasz znakowanych butelek lub niestandardowych kubków podróżnych?

Zapoznaj się z naszą ofertą tutaj, która obejmuje również słomki wielokrotnego użytku, a te mogą być oznakowane Twoim logo.
W zależności od wybranego przez Ciebie modelu możemy oznakować Twoim logo za pomocą sitodruku lub graweru laserowego.